Jakie ospa wietrzna leczenie bez leków ma?
Jeżeli na coś chorujemy, to szukamy wszelkich możliwych sposobów, aby móc się jak najszybciej wyleczyć. Czasami wystarczy wzięcie odpowiednich leków, które wspomagają nasz organizm, dzięki czemu jest on w stanie w stosunkowo krótkim czasie skutecznie poradzić sobie z chorobą. Czasami jednak okazuje się, że nie ma żadnych leków, które mogłyby przyspieszyć leczenie, a to oznacza, że jedyne co możemy zrobić, to podjąć takie działania, dzięki którym po prostu ulżymy sobie w cierpieniu i zmniejszymy do minimum nieprzyjemne skutki choroby.
Ospa wietrzna
Do tych drugich przypadków zalicza się niestety ospa wietrzna. Chociaż udało się wynaleźć szczepionkę, która gwarantuje 95% skuteczności, to jednak nie udało się wynaleźć lekarstwa, które pomogłoby nam szybko zwalczyć tego wirusa. To oznacza, że jedyne co możemy zrobić, to wspierać trochę nasz organizm, minimalizując objawy tej choroby i sprawiając, że wszystko co się z nią wiąże będzie trochę bardziej znośne.
To oznacza, że przede wszystkim należy przyjmować leki, pomagające w zbiciu wysokiej gorączki. To ważne, ponieważ ona nie tylko osłabia organizm, ale również powoduje, że chory się bardziej poci, a to z kolei sprawia, że wysypka swędzi jeszcze bardziej, a dodatkowo jeszcze wzrasta niebezpieczeństwo zakażenia paciorkowcem, ponieważ krostki słabiej się goją i wolniej zasychają. Warto również pamiętać o tym, by chory jak najwięcej pił, żeby nie doszło do odwodnienia, jak również powinien przyjmować lekkostrawne potrawy, składające się w dużej mierze z warzyw i owoców.
Co jeszcze możemy zrobić?
Ponieważ podczas ospy wietrznej bardzo uciążliwa jest wysypka, to warto zaopatrzyć się w specjalne maści, które pomogą zmniejszyć uczucie swędzenia, a dodatkowo jeszcze będą pomagały w gojeniu się krostek i ich zasychaniu. Warto tutaj również wspomnieć, że w przypadku wysypki pomocne mogą się okazać chłodne kąpiele, jak również bawełniana cienka piżama i utrzymywanie w pokoju niższych temperatur. Należy również dopilnować, aby chory miał zmienianą piżamę i pościel od razu, gdy tylko się spoci.
W przypadku dzieci, możemy poprosić lekarza, żeby przepisał im środki na uspokojenie, bo wówczas będą lepiej spały, a to oznacza, że też szybciej będą wracały do sił i mniej będą odczuwały swędzenie, przez co łatwiej będzie je upilnować, aby się nie drapały. Warto zobaczyć co możemy zrobić, aby ulżyć choremu podczas zmagań z ospą wietrzną. Nie ma tutaj lekarstwa, które pomogłoby nam szybko wyleczyć chorego, ale możemy pomóc mu w minimalizowaniu nieprzyjemnych objawów.